Telefon
WhatsApp
‘Başarıyla eğitim sürecini yürütmeliyiz’

Çevrim içi olarak düzenlenen eğitime İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nusret Akpolat, Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek ve Prof. Dr. İbrahim Türkmen, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Cemal Koyunoğlu ile akademik ve idari birim yöneticileri katıldı.

‘Yüz yüze eğitim 13 Eylül’de başlıyor’

Açılış konuşması yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, pandemi nedeniyle yaklaşık bir buçuk yıl ara verilen yüz yüze eğitime 13 Eylül’de başlanacağını belirtti ve YKS 2021 yerleştirme sonuçlarına göre İnönü Üniversitesini kazanan öğrencileri tebrik ederek başarılar diledi.

Pandemi koşullarında yüz yüze eğitimin başlamasından ve yürütülmesinden sorumlu akademik ve idari personellere yönelik kontrol, takip, denetleme ve uygulamayı kapsayan eğitimlerin verileceğini vurgulayan Rektör Kızılay, “Bütün birimlerimizde, kampüsümüzde, üniversitemizin giriş çıkışlarında artık yeni bir süreci başlatıyoruz. Bu nedenle pandemi koşulları içerisinde yüz yüze eğitimin gerekleri konusunda daha yoğun bir çalışma temposu içerisinde olacağız. Sizler bu durumda hem yetkili hem de sorumlu konumdasınız. Başarıyla bu eğitim sürecini başlatıp yürütmemiz gerekiyor.” şeklinde konuştu.

‘Güvenli kampüs komisyonu oluşturuldu’

Pandemi döneminde uzaktan eğitimi devam ettirmek yerine amfi ve dersliklerde gerekli tedbirleri alarak öğrencilerin yüz yüze eğitimle buluşturulmasının vaktinin geldiğini belirten Rektör Kızılay, bu amaçla Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat başkanlığında “Sağlıklı ve Güvenli Kampüs Komisyonu”nun oluşturulduğunu dile getirdi.  Rektör Kızılay, bu komisyon tarafından “İnönü Üniversitesi 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı Sağlıklı Kampüs Kılavuzu” hazırlandığını ve bu kılavuzun bütün akademik ve idari personel ile öğrencilere ulaştırılacağını belirtti. Rektör Kızılay son olarak akademik ve idari birimlerde aşı kartı, HES ve PCR testi sorgulaması ile maske kontrolü ve hijyen takibinin rutin olarak yapılacağını vurguladı.

“Pandemi koşullarında yüz yüze eğitim” ve “Temizlik ve Hijyen” sunumları

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ın açılış konuşmasının ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat, katılımcılara “Sağlıklı ve Güvenli Kampüs Komisyonu”nun hazırladığı “İnönü Üniversitesi 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı Sağlıklı Kampüs Kılavuzu”nun içeriği hakkında bilgiler verdi.

Programda sunum yapan Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı öğretim üyesi ve Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ali Özer, “Pandemi Koşullarında Yüz Yüze Eğitim” başlıklı sunumunda pandemi koşullarındaki eğitim süreci boyunca cami, yemekhane, kantin, derslik ve servisler ile diğer alanlarda uyulması gereken kuralları anlattı.

Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rukuye Aylaz ise “Covid-19 ve Hijyen” başlıklı sunumunda ortam temizliği, dezenfeksiyon ve havalandırma, tuvalet temizliği, kişisel temizlik, yemekhane temizliği konularına değinerek pandemi koşullarındaki eğitim sürecinde temizlik ve hijyen kurallarını anlattı.

‘Yöneticilerimiz bu süreci yönetilebilir kılmalı, kontrol ve denetimi sıkı tutmalı’

Programın kapanış konuşmasını yapan Rektör Kızılay, “Ben rektör olarak en riskli alanları ve yoğun bakım ünitelerini gerekli tedbirleri alarak sık sık ziyaret ediyorum. Sizler de gerekli önlemler çerçevesinde sorumluluk alarak bu süreci yönetilebilir kılmalı, kontrol ve denetimi sıkı tutmalısınız.” diyerek birim yöneticilerine tavsiyelerde bulundu ve sürecin en verimli şekilde yönetilebilmesi için tedbirlerin sıkı bir şekilde uygulanacağını sözlerine ekleyerek konuşmasını sonlandırdı. Haber-Kurumsal İletişim BirimiYÜZYÜZE EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ- 4 YÜZYÜZE EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ- 3

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 FB  Fenerbahçe 7 5 1 16
2 ALT  Altay 7 5 2 15
3 BJK  Beşiktaş 7 4 1 14
4 TS  Trabzonspor 6 4 0 14
5 HTY  Hatayspor 7 4 2 13
6 KON  İH Konyaspor 6 3 0 12
7 ALNY  Alanyaspor 6 4 2 12
8 KYS  Kayserispor 7 3 2 11
9 FKGK  Karagümrük 7 3 2 11
10 GS  Galatasaray 7 3 2 11
11 SVS  Sivasspor 7 2 2 9
12 ADS  Adana Demir. 7 2 2 9
13 ANT  Antalyaspor 7 2 3 8
14 GFK  Gaziantep FK 7 2 3 8
15 İBFK  M.Başakşehir 7 2 5 6
16 YMS  Y.Malatyaspor 7 2 5 6
17 KSM  Kasımpaşa 6 1 3 5
18 GÖZ  Göztepe 7 1 4 5
19 GRS  Giresunspor 7 0 5 2
20 ÇRZ  Ç.Rizespor 7 0 6 1
21

Yazarlarımız

E-Bülten Aboneliği