Telefon
WhatsApp
Büyükşehir’den rehberlik ve danışmanlık hizmeti

Malatya’da birçok alanda yaptığı çalışmalarla göz dolduran Malatya Büyükşehir Belediyesi, YKS tercih döneminde öğrencilere tercih danışmanlığı ve rehberlik hizmeti verecek. Malatya Sümer Park içerisinde bulunan Aile Danışma Merkezi’nde (MADEM) üniversite okuma hayali kuran öğrencilere hizmet verecek olan öğretmen ve sosyologlar, 2 Ağustos Pazartesi gününden itibaren tercih yapacak öğrencilere yardımcı olacak.

MADEM’de yapılacak olan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu, “Geçtiğimiz günlerde YKS sonuçları açıklandı. Kadın, Aile, Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğümüzdeki arkadaşlarımız sosyologlarımız eşliğinde 2 Ağustos Pazartesi gününden itibaren YKS sınavına giren ve tercih yapacak olan öğrencilerimize rehberlik hizmetinde bulunacağız. Sümer Park içerisinde bulunan Malatya Aile Danışma Merkezimizde (MADEM) sosyologlarımız genç kardeşlerimizin geleceğe adım atmasında birlikte hareket edecekler ve mihmandarlık yapacaklar” dedi.

YKS’de tercih yapacak olan öğrencilerin MADEM’de sosyolog ve öğretmenlerden rehberlik hizmeti alabileceklerini söyleyen Başkan Gürkan, “ YKS sonuçları açıklandı ve Malatya’da gittikçe yükselen bir yerde. Sonuç olarak Malatya daha başarılı bir segmente erişti. Bu anlamda Milli Eğitim Müdürlüğümüzün nezdinde bütün öğretmenlerimizi kutluyorum. İlerleyen dönemlerde Malatya’da ki eğitim seviyesi ve standardının Türkiye’de üst segmentlerde olmasını, ilk üçlerde olmasını temenni ediyorum. Öğrencilerimiz sınava girdiler. Başarılı olan öğrencilerimiz var, başarı gösteremeyen öğrencilerimiz var. Başarı gösteremeyen öğrencilerimiz inşallah önümüzdeki sene eksikliklerini tamamlayarak daha güzel bir hazırlıkla sınava girip istedikleri yere girme noktasında başarılı olmalarını temenni ediyorum.

Sınavda başarı gösteren öğrencilerimize tercihler noktasında rehberlik edilmesi gerektiğine inanıyorum. Özellikle kişilerin ilgi ve isnatlarına göre yönlendirilmelerinin çok daha uygun olacağını düşünüyorum. Günün şartlarının getirdiği popülizmle bir tercih yapmak yerine, bilgileri, istekleri, isnatları ve yetenekleri doğrultusunda sevecekleri bir mesleğe yönlendirilmesi noktasında MADEM’de bulunan öğretmenlerimiz, sosyologlarımız ve uzmanlarımız öğrencilerimize rehberlik edeceklerdir. Öğrencilerimiz bu rehberlik sonucunda üniversite tercihlerinde doğru bir seçenek ve doğru bir seçme fırsatı yakalayacaklar. YKS sınavında başarılı olan ve tercih yapacak olan öğrencilerimizin MADEM merkezimize gelerek ilgili ve yetkili uzmanlarımızdan rehberlik yönlendirmelerini almalarını temenni ediyorum. MADEM merkezimizde öğrencilerimize fahri olarak rehberlik edileceğini ifade etmek istiyorum. Bütün öğrencilerimize, ailelerine ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum” diye konuştu. Haber Bülteni-Ahmet Kalan

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 7 5 1 16
2 GS  Galatasaray 7 5 1 16
3 İBFK  M.Başakşehir 6 4 0 14
4 BJK  Beşiktaş 7 4 1 14
5 KON  Konyaspor 7 4 1 14
6 FB  Fenerbahçe 6 4 1 13
7 TS  Trabzonspor 7 4 2 13
8 KYS  Kayserispor 7 4 3 12
9 GFK  Gaziantep FK 7 3 2 11
10 KSM  Kasımpaşa 7 3 4 9
11 ALNY  Alanyaspor 7 2 3 8
12 GRS  Giresunspor 6 2 3 7
13 FKGK  Karagümrük 6 1 2 6
14 ANT  Antalyaspor 7 2 5 6
15 İST  İstanbulspor 6 1 3 5
16 MKE  Ankaragücü 6 1 4 4
17 SVS  Sivasspor 7 0 3 4
18 ÜMR  Ümraniyespor 7 0 5 2
19 HTY  Hatayspor 6 0 5 1
20
21

Yazarlarımız

E-Bülten Aboneliği