Telefon
WhatsApp
Dağ bisiklet yarışları sona erdi

Akçadağ Kaymakamlığı, Akçadağ Belediyesi ve Malatya Gençlik Spor İl Müdürlüğünün organizesinde gerçekleşen yarışma, Levent Vadisinde oluşturulan parkur ve yarış alanında yapıldı.

9 kategoride 22 ilden 194 sporcu, taş ve toprak zemin ile inişli çıkışlı arazi şartlarında yarıştı. Vali Aydın Baruş ve beraberindekiler de parkur alanını yürüyerek incelediler ve sporcuların zorlu bir alanda yarıştıklarını söylediler.

Saat 10.00 gerçekleştirilen ‘İlk Startta’ Yıldız A: 46 Kişi Master 30+ :16 Kişi Master 40+: 16 Kişi yarıştı. Saat 12.00 gerçekleştirilen ‘İkinci Startta’ Yıldız B: 24 Kişi Yıldız Bayan: 2 Kişi Elite Bayan: 14 Kişi Genç Bayan: 6 Kişi yarıştı. Saat 14.00 gerçekleştirilen ‘Son Startta’ ise; Elite Erkek: 40 Kişi Genç Erkek kategorisinde 40 Kişi yarışmaya katılmış olup yarışın sona ermesinin ardından ödül törenine geçildi.

Ödül töreninde konuşan İlçe Belediye Başkanı Ali Kazgan; böyle bir organizasyonu düzenlemekten ve ev sahipliği yapmaktan gurur duyduğunu ifade etti.

İlçe Kaymakamı Hulusi Teke ise Akçadağ Levent Vadisinde yarışmaya katılan sporcuları ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.

Vali Aydın Baruş ise yapmış olduğu konuşmasında Levent Vadisinin gerek doğa sporları gerekse de gezi amaçlı olarak güzide bir mekan olduğu vurgusunu yaptı. Konuşmasına devam eden Vali Baruş; “Bu alanda önemli çalışmalar var. Akçadağ Belediyemiz yürütüyor, bizlerde kalkınma ajansımız olarak kendilerine destek veriyoruz. Bu alanın inşallah ileride çok daha güzel tesislere kavuşması, güzel düzenlemeler yapılması neticesinde önemli bir merkez haline geleceğini düşünüyoruz. İlimiz gerçekten doğal güzellikleri bakımından Türkiye’nin her tarafından gelen misafirlere ev sahipliği yapabilecek kapasitede bir il. Uluslararası anlamda da insanların gezip görmesi gereken bir il. Burası sadece Levent Vadisi değil bunun uzantısı olan Ozan Kanyonu, Girmana Vadisi, Kozluk Vadisi daha birçok doğal güzelliklere sahibiz. Bu doğal güzelliklerin tanıtımının yapılması lazım işte bu tanıtım çalışmalarından birisi de sportif faaliyetlerin bu doğal güzelliklerin içinde düzenlenmesi. Bu anlamda bugün üçüncüsü düzenlenen Türkiye Bisiklet Federasyonunun düzenlemiş olduğu bu yarışın hem Akçadağ’ın hem Levent Vadisi’nin hem de ilimizin tanıtımında önemli olduğunu düşünüyorum. Önemli bir aşama olduğunu düşünüyorum. Diğer taraftan bizler gençlerimizin her zaman spora yakın olmasını arzu ediyoruz, istiyoruz. Buraya katılan bütün sporcularımız gerçekten hem Malatya’nın hem Türkiye’deki gençlerin spora olan ilgisini arttırması anlamında teşvik edici bir unsur olarak rol alıyorlar. Bu nedenle buraya kadar gelip emek sarf eden, fiziken güç harcayan bütün gençlerimize teşekkür ediyorum, emeklerine sağlık diyorum. Çünkü bir yarışmaya katılmak gerçekten büyük fedakarlıklar gerektiriyor ve o yarışmaya katıldığınız taktirde de orada derece alıp almamanız çok önemli değil o yarışmanın içerisinde yer alarak arkadaşlıklar edinmek ve o yarışmanın size vermiş olduğu hazzı yaşamak rekabet duygusunu yaşamak çok çok önemli. Bunu bütün gençlerimizin tatması lazım.

Malatya temsilcimiz ilimizden 18-20 civarında gencimiz yarışma içerisinde yer alıyor dedi. Biz bunun artmasını arzu ediyoruz. Çünkü bisiklet sadece fiziki güç olarak gençlerimizin emek sarf ettiği bir alan değil aynı zamanda Türkiye’nin değişik zenginliklerine şahit olabildikleri yarışmalarının düzenlendiği bir alan, Türkiye’nin her tarafında bu yarışmalar düzenleniyor. Bu sene ilki Malatya’da gerçekleştirildi.  İnşallah bundan sonra da gençlerimizi, sporcularımızı Malatya’ya bekliyoruz. Eminim önümüzdeki süreçte burada ekstrem sporlar alanında diğer değişik branşlarda da gençlerimizi, sporcularımızı burada görme şansını yakalayacağız. Bu yarışmaya katılarak emeklerini sergileyen ve rekabetin ne kadar güzel bir şey olduğunu gösteren sevgili gençlerimize çok çok teşekkür ediyorum ayrıca yarışmada dereceye girerek bu rekabette ön plana çıkan ve ödül kazanacak olan yarışmacılarımızı da ayrıca tebrik ediyorum. Sporda önemli olan sadece ödül kazanmak değil, bu rekabetin içerisinde yer alarak bu sporun ruhunu yansıtmasıdır. Bu anlamda spora gönül vermemiz lazım sadece bir alanda değil; bisiklet olabilir, trekking olabilir, dağ bisikleti olabilir, yol bisikleti olabilir her alanda biz bu rekabete katılırsak sadece gençler olarak değil yetişkinler olarak da çocuklar olarak da bu sportif yarışmaların içerisinde yer almayı sağlayabilirsek arzumuzu gerçekleştirmiş oluruz.

Bu etkinlik önemli etkinlikti. Pandemi nedeniyle maalesef seyirci anlamında katılım sağlanamadı. Ümidimiz odur ki bu Pandemi sürecini inşallah atlattıktan sonra daha çok insan katılımıyla bu rekabet duygusu daha üst seviye çıkacak ve yarışmalar daha zevkli hale gelecek. İnşallah önümüzdeki süreçte bunu gerçekleştirmek dileğiyle emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Belediye başkanımıza, kaymakamlığımıza, muhtarlarımıza ve yarışma organizasyonunu sağlayan Türkiye Bisiklet Federasyonu yetkililerine ve esas yarışmayı anlamlı hale getiren tüm gençlerimize teşekkür ediyorum sizleri sevgi ve saygılarımla selamlıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Vali Aydın Baruş, İlçe Kaymakamı Hulusi Teke, İl Müdürü Ebu bekir Kayhan ve İlçe Belediye Başkanı Ali Kazgan tarafından yarışmada derece elde eden sporculara madalyaları ve hediyeleri verildi.

Dereceye giren sporcular ise şöyle oluştu;

Elit Erkek

1.Süleyman Sefa Temel (Brisspor)

2.Abdurrahim İnaz(Brisspor)

3.Abdulkadir Kelleci(Brisspor)

Genç Erkek

1.Furkan Akcan (Brisspor)

2.Emre Yuca (Konya Gençlik Spor)

3.Ali İhsan Egin (Torku Şeker)

Elit Bayan

1.Semra Yetiş(Brisspor)

2.Eda Konuk(Ferdi Sporcu)

3.Zehra Kargın(Brisspor)

Genç Bayan

1.Funda Taşkın(Kayseri Gençlik Ve Spor)

2.Rabiye Ali Osman((Nilüfer Belediye Spor)

3.Elif Nur Aktı(Nilüfer Belediye Spor)

Yıldız A Erkek

1.Ramazan Yılmaz(Ç.Çumra Belediye)

2.Fahrettin Badak(Konya Gençlik Ve Spor)

3.Cuma Emirhan Bolat(K.Maraş Gençlik Ve Spor)

Yıldız B Erkek

1.Nafız Ege Karagöl(Sinop Triatlon)

2.Haktan Ramazan Sayan(Karaman Gençlik Ve Spor)

3.Necdet Günaydın(Taşkent Spor Kulübü)

Yıldız Bayan

1.Ekşn Ereke(Büyükçekmece Belediye)

2.Nehir Biyaz Pınar(Çarşamba Belediye)

Master 30

1.Ömer Cumhur Boyraz(Sinop Bisiklet Takımı)

2.Cemal Kuş(K.Maraş Gençlik Ve Spor)

3.Harun Ömür(İtek Bisiklet)

Master 40

1.Ferhat Köse(Harbiş Spor Kulübü)

2.Murat Karaca(Çarşamba Belediye)

3.Mehmet Özdemir(Kocaeli Gençlik Hizmetleri) Haber Merkezi-Ahmet Kalan

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

300 X 250 Reklam Alanı

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 BJK  Beşiktaş 40 26 8 84
2 GS  Galatasaray 40 26 8 84
3 FB  Fenerbahçe 40 25 8 82
4 TS  Trabzonspor 40 19 7 71
5 SVS  DG Sivasspor 40 16 7 65
6 HTY  Hatayspor 40 17 13 61
7 ALNY  Ayt. Alanyaspor 40 17 14 60
8 FKGK  Karagümrük 40 16 12 60
9 GFK  Gaziantep FK 40 15 12 58
10 GÖZ  Göztepe 40 13 15 51
11 KON  İH Konyaspor 40 12 14 50
12 İBFK  M.Başakşehir 40 12 16 48
13 ÇRZ  Ç.Rizespor 40 12 16 48
14 KSM  Kasımpaşa 40 12 18 46
15 YMS  Y.Malatyaspor 40 10 15 45
16 ANT  Antalyaspor 40 9 14 44
17 KYS  HK Kayserispor 40 9 17 41
18 BBE  BB Erzurum 40 10 20 40
19 MKE  Ankaragücü 40 10 22 38
20 GB  Gençlerbirliği 40 10 22 38
21 DEN  Denizlispor 40 6 24 28

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Yazarlarımız

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği