Telefon
WhatsApp
“Malatya Türkiye’de en fazla yatırım yapan ildir”
300 X 250 Reklam Alanı

 

Malatya’nın ortak akıl ile yönetilmesi ve sosyal entegrasyonun sağlanması ve sivil toplum, sivil toplum kuruluşları arasında işbirliği ağını güçlendirerek kentin ortak paydasına ilişkin hizmetler üretmek amacıyla düzenlenen ilk istişare toplantısı Malatya’nın önemli STK’ları arasında yer alan 60 hemşeri derneklerinin katılımıyla yapıldı.  Gerçekleştirilen Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu hizmetlerin tanıtıldığı ilk toplantıda STK’ların Malatya’nın geleceğine yönelik talep ve önerileri de alındı.

Programda açılış konuşmalarını yapan Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan, “ Malatya dünyanın en eski şehirlerinden bir tanesi. Malatya, ismi değişmeden bugüne kadar gelen dünyanın nadir şehirlerinden bir tanesi. Sosyolojinin kurucusu İbni Haldun şehirleri ve şehirlerin kuruldukları yeri anlatırken Malatya’nın bulunduğu yeri şehirleşmeye kentleşmeye en uygun yer olarak nitelendirmiştir. Dünyanın değişik yerlerinden gelerek şehrimize adapte olan yeni hemşerilerimiz olmuştur. Şuanda Malatya’da bulunan ülkemizin değişik yerlerinden gelerek şehrimizin ruhunu bizlerle birlikte yaşayan hemşerilerimizsiniz. Anadolu’nun Anayurt olmasında Malatya’nın çok büyük kıymeti ve önemi vardır. Başkanımızın Anadolu’yu Anayurt yapan diye tanımladığı bu güzel şehrimiz tarihte Dar’ül Rifat olarak da bilinmektedir” dedi.

Malatya’yı birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu olgusu içerisinde Malatya’da yaşayanlarla birlikte yükseltmek için çalıştıklarını ifade eden Başkan Selahattin Gürkan, “Bizler Malatya’yı tarif ederken; insanlık medeniyetinin başladığı Anadolu’yu Anayurt yapan destan şehri olarak tarif ediyoruz. Bulunduğumuz yer ve bulunduğumuz yerde yaşamak bir vebaldir aynı zamanda bir vecahattir. Bu şehir Mevlanaların, Sadrettin Konevilerin, İbni Arabilerin ilim destanları yazdığı, Battalgazilerin, Melik Gazilerin, Hasan Gazilerin, Hüseyin Gazilerin, Danişmend Gazilerin destanlar yazdığı bir şehirdir. Şehrimizde daha önce yaşayanlar ise medeniyet destanları yazmışlardır. Bizler yazılmış olan medeniyet, kahramanlık ve ilim irfan destanlarına ek olarak günümüz şartlarında hizmet destanları yazmadığımız zaman koltukta oturduğumuz sürece işgalci konumunda oluruz. Bulunduğunuz yeri ihya ederseniz şerefe nail olursunuz, imha ederseniz vebalin içerisinde kalırsınız. Şehrimiz kadim bir şehirdir. Şehrimiz sürekli sirkülasyon içerisine gelmiş, gelen insanlar şehrimize yerleşmiş, coğrafyası, iklimi, manevi havası, şehrimize aidiyet olgusunu beraberinde katmış. Şehrimiz birlik, beraberlik, dayanışma ruhu olgusu içerisinde olduğu takdirde yükselmiştir. Türkiye’ye değil, Anadolu’ya değil, Dünya’ya nam salmıştır. Seçimlerden önce projemizi sorduklarında ben hiçbir projemiz yok demiştim. Ben öncelikle bu şehrin birlik, beraberlik, dayanışma ruhu içerisinde herkesin şehre ait olduğunu kimsenin şehrin sakini değil, herkesin şehrin sahibi olduğu duygusunu ihdas etmemiz gerektiğini ifade ettim. Ben biliyorum ki şehirde birlik ve beraberlik olursa o şehir yükselir. Şehrimize Türkiye’nin hangi ilinden gelirse gelsin gelenler bu şehrin değeri, kıymeti ve bizler için önemlidir. Belediye Başkanı olmamızın sebebi; memleketimizin huzuru asayişi bozulmasın. Memleketimizde hangi görüş, hangi düşüncede olursa olsun, hangi inançta, hangi mezhepte olursa olsun özellikle birbirine karşı saygı kuralları çerçevesinde birlikte yaşamayı kültür olarak insanların zihnine yerleştirmektir. Dikkat edilirse hizmetlerimizin hiç birinde ayrım yapmayız. Biz bildiğimiz doğru yolda emin adımlarla ileriye doğru gidiyoruz. Memleketimize hizmet etme noktasında adil ve adaletli olarak gece gündüz çalışacağız. Şehrimizde attığımız tohumun yeşermesi ki şuanda attığımız tohum yeşerdi ve fidan oldu, meyve verecek. Bu meyvede Türkiye’ye yayılacak. Şuanda Malatya Türkiye’de en fazla yatırım yapan ildir. Malatya’nın belediyeciliğinin toplam hizmetlerinden fazlası bu dönemde yapılmış olacak. Biz bu şehre aşığız” ifadelerini kullandı.

Hemşeri dernekleriyle gerçekleştirilen Yerel Yönetimler ve STK’lar buluşmasının ilk toplantısında programa katılan STK’ların temsilcilerinden, Rışvanlılar Dernek Başkanı Dr. Ali Yalçın, Darende Çevre Koruma Derneği Bilal Yıldırım, Kocaözü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Yazıcı,  Arguvan ve Köyleri Doğal Hayatı Koruma Derneği Başkanı Muharrem Bayram, Hekimhan Eğitim Derneği Başkanı Hacı Özhan, Baskilliler Sosyal Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yunus Görgün, Kurşunlu ve Çevre Köyleri Kültür Sanat ve Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Erdal Evren, Atmalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Ali Başıbüyük, Öz Pütürgeliler Derneği Başkanı Necati Çelebi ve Malatya Çelikhanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdurrahman Gündoğar görüşlerini, istek ve taleplerini belirttiler.

Hemşeri Dernekleriyle gerçekleştirilen toplantıya ayrıca; Komolar Dayanışma Derneği, Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği, Sürgülüler Yardımlaşma ve Dayanışma derneği, Malatya Doğanşehirliler Dayanışma Derneği, Karlıovalılar Yardımlaşma Derneği, Recepliler Derneği, Yeşilyurt Cafanalılar Derneği, Bitlisliler Derneği, Parçikanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kürecikliler Derneği, Malatya İzollular Sosyal İletişim ve Birliktelik Derneği, Güzelyurt Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Malatyadaki Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği, Malatya Muşlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Darende Kültür Sanat Derneği, Ağın ve Çevresini Kalkındırma Yardımlaşma ve Kültür Derneği, Halikanlılar Dayanışma Derneği, Malatya Baskilliler Yardımlaşma Derneği, Erkenek Hikmet Eğitim Derneği, Hemşeri Platformları Temsilcisi, Arapgir ve Çevresini Kalkındırma ve Yaşatma Derneği, Doğanyol İlçesi Belde ve Köyleri Kalkındırma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği, Malatya Palulular Derneği, Darendeliler Derneği, Kahramanmaraş ve İlçeleri Dayanışma Derneği, Adıyamanlılar Dayanışma Derneği, Arguvan ve Köyleri Doğal Hayatı Koruma Derneği, Kadiruşağı Köyü Sosyal Yardımlaşma Kalkınma Derneği, Öz Pütürgeliler Pütürge ve Çevresi Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Malatya Dırijan Köylerini Geliştirme Kültür Dayanışma Derneği, Kuluncak Kalkındırma Güzelleştirme Kültür ve Dayanışma Derneği, Darende Eğitim ve Kültür Yardım Derneği, Malatya Bingöllüler Kültür ve Dayanışma Derneği, Doğanyol Eğitim ve Kültür Derneği, Pütürge Eğitim ve Kültür Derneği, Malatya Harputlular Derneği, Geleli Rütükhanlılar Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Derneği, Mamsurlular Derneği, Dost Karadenizliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Seyituşağı Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Doğanşehir ile Belde ve Köylerini Kalkındırma Derneği, Cafanalılar Derneği, İzollu Derneği, Baskilliler Sosyal Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Akçadağ Anka Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Arapgir Kemaliye Ağın Derneği, İzollu ve Çevre Köyleri Kalkındırma ve Dayanışma Derneği, Engüzekliler Kültür Derneği, Alikan Yöresi ve Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Haçova Köyü Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanları, temsilcileri ve üyeleri katıldı. Katılımcılar, Başkan Gürkan’a nazik davetleri ve istişareleri için teşekkürlerini iletti.

Toplantıya katılan STK temsilcilerine ayrıca Malatya ile ilgili görüş ve önerilerin alınacağı ankette uygulandı.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

300 X 250 Reklam Alanı

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 BJK  Beşiktaş 32 22 6 70
2 FB  Fenerbahçe 33 20 7 66
3 GS  Galatasaray 32 19 8 62
4 TS  Trabzonspor 33 16 7 58
5 ALNY  Ayt. Alanyaspor 33 15 11 52
6 GFK  Gaziantep FK 32 13 8 50
7 HTY  Hatayspor 32 14 11 49
8 FKGK  Karagümrük 33 13 10 49
9 SVS  DG Sivasspor 32 11 7 47
10 GÖZ  Göztepe 33 12 11 46
11 ANT  Antalyaspor 33 9 9 42
12 KON  İH Konyaspor 32 10 12 40
13 MKE  Ankaragücü 32 10 16 36
14 ÇRZ  Ç.Rizespor 32 8 12 36
15 KSM  Kasımpaşa 33 9 15 36
16 YMS  Y.Malatyaspor 32 7 12 34
17 İBFK  M.Başakşehir 32 8 15 33
18 KYS  HK Kayserispor 32 8 15 33
19 GB  Gençlerbirliği 32 8 17 31
20 BBE  BB Erzurum 33 6 17 28
21 DEN  Denizlispor 32 6 18 26

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Yazarlarımız

Malatya Nöbetçi Eczaneler

Malatya/Merkez
Derman Eczanesi
0 422 321 27 75
Uçbağlar Mah. Sivas Cad. No:40 Merkez/Malatya


Malatya/Merkez
Eren Eczanesi
0 422 321 82 16
Cezmi Kartay Cad. No:33/B Merkez/Malatya


Malatya/Merkez
Malatya Büyük Eczanesi
0 422 238 56 10
Ankara Asvaltı 6.Km Gözde Akademi Hastanesi Arkası No:3 Merkez/Malatya


Malatya/Merkez
Tarçın Eczanesi
0 422 336 46 56
Yeni Devlet Hastanesi Arkası Ergenekon Köprüsü Bitimi Merkez/Malatya


Malatya/Merkez
Ümit Eczanesi
0 422 211 21 62
Sıtmapınarı Halk Sağlığı Müdürlüğü Karş Merkez/Malatya


Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği