Telefon
WhatsApp
Son yolculuğuna uğurlandı

Hakkâri’deki törenin ardından hava yoluyla memleketi Malatya'ya getirilen şehidimizin naşı Malatya Erhaç Havaalanında askeri ve mülki erkân ile şehit ailesi tarafından karşılandı. Daha sonra son kez helallik için Yaka Mahallesi’ndeki evinin önüne götürüldü. Helallik alımının ardından şehidin Türk Bayrağı’na sarılı naaşı Malatya Şehir Mezarlığı’na getirildi.

Şehir Mezarlığında Şehit Er Celal Tekedereli için İl Müftüsü Veysel Işıldar tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından tekbirlerle top arabasında Malatya Şehitliği'ne kadar getirilen şehidimizin naaşı şehitliğe defnedildi.

Defin sonrası şehidin tabutunun üzerine sarılı Türk Bayrağı ve fotoğrafı Vali Hulusi Şahin tarafından babası Cevat Tekedereli’ye takdim edildi.

Şehit Celal Tekedereli için Şehir Mezarlığı'nda düzenlenen törene; şehidin babası Cevat, annesi Aynur Tekedereli ve kardeşlerinin yanı sıra Vali Hulusi Şahin, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, 2.Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Selami Arslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Baro Başkanı Av. Onur Demez, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Ercan Altın, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Kamu Kurum Temsilcileri, Siyasi Partilerin Temsilcileri, Şehit ve Gazi Dernek Başkanları, şehit aileleri, askeri ve mülki erkân ile çok sayıda vatandaş katıldı. Haber Bülteni

 VLK_3435 VLK_3434

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Puan Durumu

Takım OM G M P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

Yazarlarımız

E-Bülten Aboneliği