Telefon
WhatsApp
“Üniversite Sanayi Buluşmaları”nın ilki gerçekleştirildi

Malatya OSB Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleşen ve Prof. Dr. Burhan Ateş ile Prof. Dr. Süleyman Köytepe’nin konuşmacı olarak katıldığı programa, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan Tuncel, İnönü Üniversitesi Rektör Danışmanı ve Kariyer Merkezi Koordinatörü Doç. Dr. Hasan Yılmaz, Malatya OSB Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Cemal Koyunoğlu, ESAM Malatya İl Temsilciliği Yönetim Kurulu Üyeleri ile öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Kariyer Merkezi Koordinatörü Doç. Dr. Hasan Yılmaz, merkezin amaçları arasında öğrencilere kariyer rehberliği ve danışmanlığı yapmanın yanı sıra onları iş hayatına hazırlamak ve sektörle buluşturmak gibi gayelerin yer aldığını belirtti. Yılmaz ayrıca Organize Sanayi Bölgesinde içerisinde bulunan Malatya OSB Meslek Yüksekokulunda sanayicileri ağırlamanın önemine vurgu yaptı.

Kimyanın sektördeki durumu ele alındı

Prof. Dr. Süleyman Köytepe, kimyanın ülkemizdeki durumu ve sektör profili, malzeme bilimi ve bilimdeki gelişmeler, Polimer Bilimi, akademik çalışmalar ve sanayiyle olan ilişkileri ile çalışmalarını anlattı. Prof. Dr. Burhan Ateş ise konuşmasında kimyanın ülkemizdeki etkileri, biyomalzeme ve yapmış olduğu çalışmalardan bahsetti.

Program soru cevap bölümü ve plaket takdiminin ardından son buldu. Haber- Kurumsal İletişim Birimi

_var_opt_upload__ModulePost_1310_14-02-2022_110724398_S2

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Puan Durumu

Takım OM G M P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

Yazarlarımız

E-Bülten Aboneliği