Telefon
WhatsApp
'Yüz yüze eğitime hazırız'

Rektör Prof. Dr. Kızılay, ülkemizde art arda yaşanan orman yangınları ve sel felaketlerinde zarar gören vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu, vefat eden vatandaşlara rahmet, yakınlarına da baş sağlığı diledi.

İnönü Üniversitesinin kuruluş kanununa göre 14`üncü sırada kurulmuş bir üniversite olduğunu vurgulayan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İnönü Üniversitesinin Türkiye’nin büyük, tarihi ve köklü üniversitelerinden biri olduğuna vurgu yaptı. Rektör Prof. Dr. Kızılay, İnönü Üniversitesinin iki üniversiteyi bölünerek kurduğunu, iki üniversitenin de kuruluşuna hamilik yaparak bünyesinden dört üniversite çıkardığını kaydetti.  Rektör Kızılay, İnönü Üniversitesinde 14 fakülte, 6 enstitü, 2 yüksekokul, 4 meslek yüksekokulu, 1 Teknopark, 33 araştırma ve uygulama merkezinde eğitim öğretim hizmetleri ile bilimsel faaliyetlerin gerçekleştirildiğini söyleyerek 6200 akademik ve idari personel ile yaklaşık 41 bin aktif öğrencilerinin bulunduğunu ve üniversitelerinden bugüne kadar 150 bine yakın öğrencinin mezun olduğunu belirtti.

‘Bir üniversitenin en büyük gücü insan kaynağı’

Rektör Kızılay, “Üniversitemizin çok güçlü insan kaynağı var. Bizim üniversitemizi şöyle ifade etmek istiyorum. Kendi hocasını kendisi yetiştiren bir üniversite. Sadece kendine değil başka üniversitelere de hoca yetiştiren bir üniversite. 500’ün üzerinde ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programımız var” ifadelerini kullanarak ülkemizin doktoralı insan kaynağını yetiştirdiklerini vurguladı.

‘Günümüzde bilinçli tercih yapmak zorunlu’

Günümüzde bilinçli tercih yapmanın hem kolay hem de zor olduğunu belirten Rektör Kızılay, öğrencilerin bilgi kaynaklarına hem görsel ve yazılı medyadan hem de çevresinde üniversitemizden mezun olmuş kişilerden alacakları fikirlerle ulaşabileceğini ifade ederek, “Fakültelerimiz ve bölümlerimizle ilgili tanıtım videolarımız var. Biz kendi üniversitemizde ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora programlarını detaylı olarak adaylarımıza tanıtıyoruz. Hem sosyal medya kanallarımızdan hem de üniversitemizin web sitelerinden bu videolara ulaşabilirsiniz.” dedi. 13 Eylül’de akademik takvimin başlayacağını dile getiren Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, eğitime yüz yüze başlama kararı aldıklarını ve bütün hazırlıkların buna göre tamamlandığını ifade etti. Rektör Prof. Dr. Kızılay, yüz yüze eğitimi yüzde 40’a kadar online eğitimlerle destekleyeceklerini, temel stratejilerinin yüz yüze eğitim olduğunu kaydetti. Rektör Kızılay, öğrencilerin yüz yüze eğitime geçmek için mutlaka aşı olmaları gerektiğini de hatırlattı.

‘Hukuk fakültesi en fazla tercih edilen fakültedir’

Hukuk Fakültesi Dekan V. Dr. Öğr. Üyesi Neslihan Akça, 2020 itibariyle fakültelerinde 205 öğrenci kontenjanı, 23 bin 666 başarı sıralaması bulunduğunu ve taban puanın 411, tavan puanın ise 450 olarak gerçekleştiğini dile getirdi. Öğrencilerin hukuk fakültesini tercih etme sebeplerine değinen Akça şunları söyledi: “Hukuk fakülteleri en fazla tercih edilen fakülteler arasındadır. Gençlerimiz hukuk fakültesini geleceğe dönük olarak mesleki anlamda vadettikleri bakımından tercih ediyorlar. Son yıllarda medyanın yaygınlaşması ve bilgiye erişimin kolaylaşmasıyla birlikte yaşanan toplumsal olaylar tercihleri de etkiliyor.”

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, sosyal alanlarda tercih yapacak öğrencilerin en çok tercih ettiği fakültenin hukuk fakültesi olduğunu dile getirerek “Bizim hukuk fakültemiz bölgedeki en genç ancak en iyi hukuk fakültesidir. Bunu da mezunlarımızın hâkimlik ve savcılık sınavındaki başarısına dayandırıyorum. Bizim mezunlarımız o sınavlarda Türkiye’de ilk 10’da yer alıyor.” ifadelerini kullandı.

‘Tıp fakültemiz, son derece gelişmiş eğitim ortamına ve üst düzey bir altyapıya sahip’

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Durmuş, gelişmiş altyapısı ve üst düzey eğitimiyle bölgenin ve ülkemizin en seçkin fakültesi olduklarını belirterek, “Turgut Özal Tıp Merkezimiz, 1996 yılında rahmetli Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın öncülüğünde kurulmuş bir hastanedir. Son derece donanımlı ve gelişmiş bir potansiyele sahiptir. Hizmet verdiğimiz fakülte binası da 2002 yılında eğitime açılmıştır. Son derece gelişmiş ve her biri 250 öğrencimize hizmet verecek şekilde düzenlenmiş dört amfi sınıfa sahibiz” şeklinde konuştu.  Tıp fakültesinin örnek bir altyapıya sahip olduğunu, gelişmiş anatomi laboratuvarları, kadavra eğitimi ve üst düzey maket ortamıyla son derece gelişmiş eğitim olanaklarına sahip olduklarını vurgulayan Durmuş, birçok disiplinin birlikte kullanılabildiği multidisipliner laboratuvarlarının bulunduğunu ifade etti. Durmuş online eğitim videolarını öğrencilerin erişimine sunduklarını kaydederek öğrencilerin gerek laboratuvar ortamında gerekse de uzaktan bu anatomi eğitimlerine erişebildiklerini belirtti.

‘İlahiyat fakültesi bütün imkânları ile öğrencilerini bekliyor’

İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret Karaman, 11 profesör, 11 doçent, 23 doktor öğretim üyesi, 4 yabancı uyruklu hoca ve bunları destekleyen araştırma görevlileri ile toplam 75 civarında bir akademik kadroya sahip olduklarını vurguladı. Karaman, İlahiyat Fakültesini destekleyen Malatya İlahiyat Vakfının olduğunu ve bu vakfa bağlı bir öğrenci yurdunun bulunduğunu ayrıca kendi alanında Türkiye sıralamasına göre ilk 20 binde İlahiyat Fakültemizi tercih eden 15 öğrenciye Malatya İlahiyat Vakfı tarafından burs verildiğini dile getirdi. İlk beş kişiye 1000 lira, ikinci beş kişiye 750 lira, üçüncü beş kişiye de 500 olmak üzere öğrencileri destekleyeceklerini vurguladı.

İlahiyat Fakültesinde pedagojik formasyon eğitiminin tam olarak verildiğini belirten Karaman, İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olarak öğrencilerin istihdam alanlarının geniş olduğunu ifade ederek bir önceki yılda mezun olan öğrencilerin yüzde 90-95'nin göreve başladığını kaydetti.  Karaman, İnönü Üniversitesi İlahiyat Camii’nin ve altında bulunan İslami ilimler Araştırma Kütüphanesi’nin açıldığını vurgulayarak bu durumun ilahiyat fakülteleri arasında bir farkındalık oluşturduğunu belirtti. Öğrencilere hem Mevlâna hem de Erasmus programlarıyla yurt dışında eğitim görme imkânları da tanıdıklarını ifade etti.

‘Eğitim devam ederken kamuya hizmeti de devam ettiren bir fakülteyiz’

İnönü Üniversitesi Diş Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alaadin Polat, tercih yapacaklar için 90 öğrenci kontenjanlarının bulunduğunu ve 28 bin başarı sıralamasında öğrenci aldıklarını belirtti. Diş Fakültesinin 27 öğretim üyesi ve 82 araştırma görevlisi uzmanlık öğrencilerinin olduğunu kaydeden Polat, eğitim alanında teknik altyapı, yeterli hoca kapasitesi ve modern cihazlarla uygulamalı eğitim verdiklerini vurguladı. Polat, öğrencilerin eğitime devam ederken bir taraftan da hastalarla ilgilenerek pratik yaptıklarını, mezun olduktan sonra da alınan geri bildirimlerle tercih edilen ve beğenilen diş hekimleri olarak mesleki hayatlarına devam ettiklerini dile getirdi.

‘Doğu’da en çok tercih edilen İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesidir”

Eczacılık Fakültesi Dekan V. Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Alagöz, deneyimli, genç, dinamik bir akademik kadroya ve amfi derslikler, öğrencilere ait laboratuvarlar, konferans salonları, ana bilim dallarının araştırma laboratuvarları, merkez araştırma laboratuvarları, herbaryum ve uygulama eczanesi ile Tıbbi Aromatik Bitkiler bahçesine sahip çok zengin bir fakülte olduklarını belirtti. Öğrencilerin teorikte gördükleri bitkileri ve eğitimleri pratikte inceleme şansına sahip olduklarını ifade eden Alagöz, hem yurt dışında hem de yurt içinde staj imkânı sunduklarını ayrıca öğrenci değişim programlarıyla da öğrencilerin eğitim sürecindeki belirli süreleri yurt dışında eğitim alarak değerlendirebileceklerini dile getirdi. Lisans düzeyindeki öğrencilerin akademik çalışmalara katılmalarını teşvik ettiklerini kaydeden Alagöz, ulusal ve uluslararası kongrelerde lisans düzeyindeki öğrencilere sunumlar yaptırdıklarını, bilimsel çalışmalara katılmalarını, BAP ile TÜBİTAK projelerinde öğretim üyeleriyle birlikte çalışabildiklerini ifade etti.

‘Öğrenciler fakültemizden donanımlı bir şekilde yetişmektedir’

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Birgül Cumurcu, 25 yıllık bir deneyimle lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında etkin ve donanımlı öğrenciler yetiştirdiklerini vurgulayarak fakültelerini tercih edecek öğrenciler için de “İyi bir eğitim vermekteyiz. Bu eğitimlerimizde klinik öncesi eğitimler, teorik eğitimler, yoğun bir şekilde geçmekte, kendi fakültemizde beceri temelli laboratuvarlarımızda öğrencilerimiz donanımlı bir şekilde yetişmektedir. Sonrasında da klinik uygulamalara çıkmaktadır. Turgut Özal Tıp Merkezi hastanemizde kendimize ait çok iyi aletlerle donatılmış laboratuvarlarımız bulunmaktadır” şeklinde konuştu. Cumurcu, Ebelik, Odyoloji, Fizyoterapi ile Rehabilitasyon ve Çocuk Gelişimi bölümlerine öğrenci alımı yaptıklarını ifade ederek Beslenme, Gerontoloji, Dil ve Konuşma Terapisi bölümlerine de yakın zamanda öğrenci alacaklarını ifade etti. 

‘Tecrübeli akademik kadromuz ve sosyal imkânlarımızla öğrencilerimizi bekliyoruz”

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Erdem, ülkemizde kurulan ilk eğitim fakültelerinden biri olduklarına dikkat çekerek eğitim bilimleri ve alan eğitimlerinde tecrübeli ve nitelikli hocalara sahip olduklarını dile getirdi. Eğitim fakültesi olarak, KPSS alan atamalarında mutlaka birkaç bölümlerinin Türkiye’de ilk 10’a girdiğini belirten Erdem, lisansüstü eğitim alanında da gerekli eğitimleri sağlayabilecek imkânlara sahip olduklarını kaydetti. Eğitim Fakültesinde 8 bölüm, 12 program olduğunu ve programların hepsinde yüksek lisans programlarının olduğunun altını çizen Erdem, aynı şekilde doktora programlarının olduğunu da vurguladı. Akademik olarak yeterli bir konumda olduklarını belirterek fiziki olarak da üç blok halinde eğitim ve öğretime devam ettiklerini söyledi. Erdem, A Blok’ta sayısal alanların, laboratuvarların, akıllı sınıfların yer aldığını, B Blok’ta sosyal alanların, drama salonlarının, bilgisayar laboratuvarlarının yer aldığını, C Blok’ta güzel sanatlar alanında eğitimlerin verildiğini, atölyelerin, müzik salonları ve müzik aletleriyle öğrencilerimize zengin imkânlar sunduklarını ifade etti. Erdem, Türkiye de eğitim fakülteleri arasında ilk olacak olan projeleri hakkında şunları söyledi: “Fakültemiz bünyesinde “Öğrenim Teknolojisi Uygulama ve Araştırma Merkezi” kuruyoruz. BAP projesi kapsamında şu anda ihaleleri yapılmış durumdadır. Ciddi anlamda bir fiziki ortam hazırlayacağız. Bu fiziki ortamda robotik kodlama, STEM ve bilgisayar alanlarına kadar hem eğitim vereceğiz hem de sertifikasyon programlarına başlayacağız.”

‘İnönü Üniversitesinin en köklü ve birikimli fakültesiyiz’ 

İnönü Üniversitesinde kurulan ilk fakültenin Fen - Edebiyat olduğunu belirten Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Vehbi Bayhan, temel bilimler olan fen bilimleri ile sosyal bilimler alanında eğitim öğretim verdiklerini ve Türkiye’nin ihtiyacı olan bilim insanlarını ve araştırmacıları yetiştirdiklerini kaydetti. Fen - Edebiyat Fakültesindeki 13 bölümde 182 akademik personelin ve 4 bine yakın öğrencinin bulunduğunu dile getiren Bayhan, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümlerinde yabancı dilde eğitim verildiğini ifade etti.

‘Hem kamuya hem de özel sektöre insan kaynağı yetiştiriyoruz’

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan Tuncel; fakültede 8 bölüm, 4 bin 300 öğrenci, 8 yüksek lisans programı ve 6 doktora programı olduğunu belirtti. Tuncel, “Fakültemizin önemli özelliklerinden biri öğrencilerimizin normal eğitimiyle birlikte sosyal pozisyonunu arttıracak bir girişimciliğe de sahip olmasıdır. Tercih edecek öğrenciler için hem kampüs alanının hem de sosyal ilişkiler alanının güçlü olduğu bir fakülteye sahibiz. Onun için öğrenciler fakültemizi rahatlıkla tercih edebilir ve kendilerini geliştirecek imkânları da çok rahatlıkla bulabilirler.” şeklinde konuştu.

‘Öğrencilerimiz bizi tercih ettiklerinde birinci sınıftan itibaren sahada da olacaklar”

İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sadık Çalışkan, iletişimin yükselen bir değer olduğunu belirterek Türkiye’de 100’e yakın iletişim fakültesinin bulunduğunu kaydetti. Fakültelerinin 2010 yılında kurulduğunu ve bünyesinde Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Gazetecilik, Radyo Televizyon ve Sinema bölümlerinin olduğunu ifade eden Çalışkan, bölümlerin yüksek lisans ve doktora programlarının da olduğunu söyledi. İletişim fakültesinde teorik ve pratik eğitimi bir arada sunacak imkânlarının olduğunu vurgulayan Çalışkan, “İNÜHABER Merkezimiz var, burada öğrencilerimiz haber yazmayı, haber üretmeyi ve gazeteciliği öğreniyorlar. Ajansımız var, burada öğrenciler birinci sınıftan itibaren sahadalar, reklam kampanyaları düzenliyorlar, stüdyomuzda fotoğrafçılık ve televizyonla ilgili çalışmalar yapabiliyorlar. Öğrencilerimiz bizi tercih ederlerse birinci sınıftan itibaren sahada da olacaklar.” şeklinde konuştu. Mezun olan öğrencilerin, kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektörde ve son zamanlarda yapılan kaymakamlık sınavlarına girerek bu alanda istihdam olabileceklerini dile getirdi.

‘Türkiye’de 6 Avrupa Birliği projesi yapan bizden başka bir spor fakültesi yok’

Spor Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Gündoğdu, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Spor Yöneticiliği, Engellilerde Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi ile Antrenörlük Eğitimi bölümleriyle eğitim öğretim faaliyetlerine devam ettiklerini belirterek özel yetenek sınavıyla öğrenci alımlarını yaptıklarını dile getirdi. Gündoğdu, bu yıl 700 öğrencinin başvuru yaptığını ve bunlar arasından 130 öğrencinin kabul edileceğini kaydetti. Türkiye'de akreditasyon hakkı kazanan 16 fakülteden biri olduklarını ifade eden Gündoğdu, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ile Antrenörlük bölümlerinin akreditasyon sürecini tamamladığını, Spor Yöneticiliğinin ise akreditasyon sürecinin devam ettiğini dile getirdi. Spor Bilimleri Fakültesinde son üç yılda 6 tane Avrupa Birliği projesi gerçekleştirdiklerini belirten Gündoğdu, sözlerine şunları ekledi: “Projelerin beş tanesini tamamladık, bir tanesi devam ediyor. Türkiye’de bu konuda biz ilkiz. Türkiye’de 6 tane Avrupa Birliği Projesi yapan başka bir Spor Fakültesi yok. Bu anlamda hocalarımızın inanılmaz bir derecede donanımı var. Bu anlamda biz kendimizi çok güçlü görüyoruz.”

‘Güzel Sanatlar da diğer üniversitelere göre güçlü olduğumuz alanlardan biridir’

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Yılmaz, öğrencilerinin çoğunu özel yetenek sınavıyla aldıklarını belirterek, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesinin Müzik Bilimleri, Görsel Sanatlar, Peyzaj Mimarlığı bölümlerinden oluştuğunu dile getirdi. Özel yetenek sınavı başvurularının devam ettiğini ifade eden Yılmaz, “Programlarımızın neredeyse yüzde 50’den fazlasında uygulamalı eğitim verilmektedir. Üç ana bölümde yüksek lisans ve doktora eğitimleri de vermekteyiz” dedi.

‘Öğrenciler, fakültemizin imkânlarıyla hayata ve mesleğe hazır oluyor’

Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan Durmaz, dokuz bölümle eğitim öğretim faaliyetlerine devam ettiklerini dile getirerek, eskiye göre mühendislik bilimlerine rağbetin azaldığını ancak yeniden canlanması içinde çalışmalar içinde olduklarını belirtti. Teknolojiyle direkt olarak ilgili olan bir fakülte olduklarını ifade eden Durmaz şunları söyledi: “Öğrencilerimiz sanayide, ilgili kamu kurumlarında çalışabiliyorlar. Ayrıca kendi işlerini de kurabiliyorlar. Fakültemizde çok sayıda laboratuvarımız, atölyemiz, simülasyon laboratuvarımız, bilgisayar laboratuvarımız mevcut. Bunun yanında öğrencilerimize Teknokent’te de uygulamalı eğitim ve staj olanakları ile mezuniyet sonrasında istihdam olanakları sunabiliyoruz.” Durmaz, yeni öğrenciler için üniversiteyi, fakülteyi, bölümlerini tanıtan bir oryantasyon eğitimi verdiklerini, öğrencilerin isteğe bağlı hazırlık eğitimi alabileceklerini, aynı zamanda hocalarıyla birlikte dersleri dışında atölye ve laboratuvarlarda çalışma olanakları bulabildiklerini belirterek TÜBİTAK ve BAP projeleri üretebileceklerini kaydetti.

‘Türkiye’de sayılı olan eğitim programlarımız ve akademik kadromuz ile çok güçlüyüz’

Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rukuye Aylaz, “Neden İnönü Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi tercih edilsin?” sorusuna şu şekilde cevap verdi: “Hemşirelik istihdamı çok iyi olan bir bölüm, sadece Türkiye’de değil dünyada da böyle. Fakültemizde hemşire kökenli 20 öğretim üyemiz var. Bunu özellikle vurguluyorum çünkü Türkiye’de hemşire kökenli öğretim üyesi bu kadar çok olan başka bir fakülte yok. Bu anlamda Türkiye’de en iyi konumdaki fakülteyiz. Temel amacımız iyi bir şekilde hemşire yetiştirmek. Bunun için de öğrencilerini uygulamaya çağıran, öğrencisini hastasıyla buluşturan, öğrenci için güvenli ortamı oluşturan bir fakülteyiz.” Aylaz bölümlerini, içinde insan sevgisi olan, insana yardım etme isteğiyle dolu olan öğrencilerin tercih etmesi gerektiğini vurguladı. 10 ana bilim dalında yüksek lisans ve 8 ana bilim dalında da doktora programlarının olduğunu ifade eden Aylaz, yoğun bakım hemşireliği ve adli hemşirelik yüksek lisans programlarının Türkiye’de sayılı üniversitelerde olan programlar olduğunu kaydetti.

‘Akademik transkript ile birlikte sosyal transkript de veriyoruz’

İnönü Üniversitesinde 100’ü aşkın öğrenci topluluğunun bulunduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İnönü Üniversitesinin öğrencilerine sadece akademik transkript vermediğine, aynı zamanda sosyal transkript de vermeye başladığına vurgu yaptı. Rektör Kızılay, “İnönü Üniversitesi sosyal ve kültürel faaliyetleri çok zengin bir üniversitedir. 103 öğrenci kulübünde öğrencilerimiz aktif rol alıyor. Sanatsal açıdan İnönü Üniversitesinde neredeyse her hafta muhakkak bir konser ya da bir aktivite var. Spor Bilimleri Fakültemizde su sporları, dağcılık tırmanışı gibi alanlarda tesislerimiz var. Kapalı ve açık yüzme havuzlarımız, basketbol, voleybol ve futbol sahalarımız var.” Malatya’nın üniversite öğrencileri için huzurlu ve güvenli bir şehir olduğunu dile getiren Rektör Kızılay, öğrencilerin Malatya’da barınma, ulaşım ve şehir yaşamı bakımından rahat bir öğrencilik dönemi geçireceğini ifade etti.

‘Arslantepe höyüğü şehrimizin, ülkemizin hatta dünyamızın mirasıdır’

Rektör Prof. Dr. Kızılay, Arslantepe Höyüğü’nün 44. Dünya Miras Komitesi toplantısında alınan kararla UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girdiğini ifade ederek üniversitemizin bu süreçte vermiş olduğu katkılardan bahsederek şunları dile getirdi: “Arslantepe Höyüğü ile ilgili bilimsel bir eser yayımladık. Yaptığımız sempozyum ile ulusal ve uluslararası düzeyde Arslantepe konusunu çalışan bütün bilim insanlarını Malatya’da ve üniversitemizde misafir ettik. 28 makaleyi Türkçe ve İngilizce olarak toplayıp bir kitap haline getirdik. Kitap, Arslantepe konusunda yazılmış en önemli bilimsel eserdir. Ayrıca üniversitemizde “Arslantepe Araştırma ve Uygulama Merkezi”ni açtık. Arslantepe Höyüğü şehrimizin çok önemli bir değeri bundan sonra da ülkemizin hatta dünyamızın mirasıdır. Haber-Foto: Kurumsal İletişim BirimiER TV YE KONUK OLDU- 3 ER TV YE KONUK OLDU- 1 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 FB  Fenerbahçe 7 5 1 16
2 ALT  Altay 7 5 2 15
3 BJK  Beşiktaş 7 4 1 14
4 TS  Trabzonspor 6 4 0 14
5 HTY  Hatayspor 7 4 2 13
6 KON  İH Konyaspor 6 3 0 12
7 ALNY  Alanyaspor 6 4 2 12
8 KYS  Kayserispor 7 3 2 11
9 FKGK  Karagümrük 7 3 2 11
10 GS  Galatasaray 7 3 2 11
11 SVS  Sivasspor 7 2 2 9
12 ADS  Adana Demir. 7 2 2 9
13 ANT  Antalyaspor 7 2 3 8
14 GFK  Gaziantep FK 7 2 3 8
15 İBFK  M.Başakşehir 7 2 5 6
16 YMS  Y.Malatyaspor 7 2 5 6
17 KSM  Kasımpaşa 6 1 3 5
18 GÖZ  Göztepe 7 1 4 5
19 GRS  Giresunspor 7 0 5 2
20 ÇRZ  Ç.Rizespor 7 0 6 1
21

Yazarlarımız

E-Bülten Aboneliği